Galeria Krakowska jako handlowa atrakcja turystyczna i nowe miejsce spędzania wolnego czasu przez młode osoby
DOI:
https://doi.org/10.24917/20801653.293.8Słowa kluczowe:
centrum handlowe, czas wolny, sposoby spędzania wolnego czasuAbstrakt
Współczesne miasto oraz środowisko dorastania młodzieży w ostatnich latach istotnie się zmieniły. Można zauważyć, w jak szybkim tempie rozrósł się Kraków, jak zwiększył się ruch uliczny, różne tereny zostały zajęte przez firmy i banki, a tzw. przestrzenie niczyje (stare ogródki działkowe, opustoszałe zakłady), które często były miejscem zabaw i spotkań młodych ludzi, obecnie zajmowane są szybko przez powstające super- i hipermarkety. Centra handlowe na stałe wpisały się w życie codzienne współczesnego społeczeństwa, stały się atrakcjami turystycznymi wielu miast, a wśród potencjalnych konsumentów cieszą się niezwykłą popularnością. Są chętnie odwiedzane, a jest to spowodowane tym, iż galerie są nie tylko przestrzenią do robienia niezbędnych zakupów, ale też miejscem spędzania wolnego czasu, zwłaszcza przez młodzież. Głównym celem badawczym niniejszej pracy było zwrócenie uwagi na formy i sposoby spędzania wolnego czasu przez osoby młode w Galerii Krakowskiej oraz na wpływ, jaki te sposoby wywierają na zachowania i postawy społeczne młodzieży.
Downloads
Metrics
Bibliografia
Chrzanowska, A., Rochomińska, A. (2012). Zachowania nabywcze i przestrzenne klientów Galerii Łódzkiej w Łodzi. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Geographica Socio-Oeconomica, 12.
Czajkowski, K. (1979). Wychowanie do rekreacji. Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedgogiczne.
Dąbrowski, Z. (1966). Czas wolny dzieci i młodzieży. Warszawa: PZWS.
Galeria Krakowska (2015). Pozyskano z http://www.galeriakrakowska.pl/pl/ogalerii/informacje.html
Kędzior, J., Wawrzak-Chodaczek, M. (2000) (red.). Czas wolny w różnych jego aspektach. Acta Universitatis Wratislaviensis. Prace Pedagogiczne. Wrocław: Uniwersytet Wrocławski.
Pięta, J. (2004). Pedagogika czasu wolnego. Warszawa: Wyższa Szkoła Ekonomiczna.
Wroczyński, R. (1976). Pedagogika społeczna. Warszawa: PWN.
Wojtczak, D. (2007). Aspiracje życiowe i edukacyjne młodzieży wiejskiej. Praca Socjalna, 1.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Artykuły publikowane są zgodnie z warunkami licencji Creative Commons (CC BY-ND 4.0; uznanie autorstwa-bez utworów zależnych).